Річні Збори Фундації ім. Олега Ольжича


Річні Збори Фундації ім. Олега Ольжича в Канаді відбулися 15 березня 2014 р.

У 1988 р. група людей-патріотів зорганізувала Фундацію ім. Олега Ольжича. Вони поставили собі за ціль діяти на добро України, боротися за її незалежність, соборність, демократію, а в Канаді і в цілому світі сприяти діяльності організацій, установ, людей, зокрема молоді, щоб українська ідентичність не загинула, а скріплювалась і розвивалась в усіх ділянках життя”, – такими словами голова Марія Підкович розпочала Річні Збори Фундації. Відтак привітала присутніх, зокрема колишню довголітню голову Крайової Управи Організації Українок Канади Павлину Загребельну, колишнього голову Крайової Управи Молоді Українського Національного Об’єднання (МУНО) Івана Підковича, і попросила хвилиною мовчанки вшанувати членів Фундації, котрі відійшли у вічність у 2013 р., а також вшанувати пам’ять тих, що загинули на Майдані в Києві, – “НЕБЕСНОЇ СОТНІ”, усіх, що життя своє віддали за Україну. Оля Свистун, член Управи, відчитала привіт від голови Фундації в Україні Сергія Кота.

Далі голова М. Підкович звітувала про діяльність Фундації у 2013 р. Гарною і важливою подією у 2013 р. став 25-річний ювілей Фундації. Була нагода пригадати, підсумувати, зробити висновки на майбутнє в діяльності Фундації. Також проведено величавий концерт-академію з участю хору “Веснівка”, тріо бандуристок “Золоті струни”, а поезію О. Ольжича читав абсольвент Школи Українознавства Філії УНО Торонто-Захід Ю. Дунець. Доповідь на тему “Олег Ольжич як людина, політичний діяч, науковець і поет” виголосив д-р Марко Стех. Опісля відбувся бенкет.

У своєму звіті голова М. Підкович зокрема звернула увагу на ті напрямки праці Фундації, котрі були скеровані на добро українських справ тут, у Канаді, а також і в Україні.

Фундація підтримувала і жертвувала на багато проектів, котрі сприяють зміцненню українських організацій, установ, подій, людей, зокрема тих, котрі допомагають молоді.

Ми підтримали семінар українських вчителів, хорові, музичні ансамблі, спортивні організації.

1 - Зліва направо: голова Фундації ім. О. Ольжича в Канаді Марія Підкович, Надія Баб’юк, Богдан Ляшенко, Наталія Ємець, Христина ПакішВже кілька літ підряд Управа організовує літературний конкурс для молоді українських шкіл з відповідною тематикою. Конкурс користується популярністю серед молоді. Патріотична тематика допомагає їм ознайомитись з багатьма ділянками історії та сучасних справ в Україні.

Це тільки декотрі аспекти діяльності Фундації в Канаді, котрі представила голова. Також звітувала про те, що дуже важливою є співпраця з Україною, з діяльністю Фундації ім. О. Ольжича в Києві.

Тепер Фундація надає поміч, підтримку тим, котрі борятся за українську Україну на Майдані в Києві і по цілій Україні.

Звіт голови був докладний і чіткий. Усі присутні одобрили його оплесками.

Опісля звітували члени Управи. Заступник голови Богдан Мельничук говорив зокрема про деякі аспекти співпраці з Україною, Видавництвом ім. Олени Теліги, Фундацією ім. О. Ольжича.

Фінансовий звіт представила скарбничка Олена Андрущенко. Показано докладно прихід і розхід фінансів. Піклування про фінанси організації – це велика відповідальність. Все мусить бути збалансоване, це вимагає копіткої праці, а навіть досить часто спричиняє біль голови.

Оля Свистун доповнила фінансову частину звіту. Також представила, як виглядають справи передплати тижневика з України, з Києва – “Наше слово”.

У дискусії над звітами присутні висловили своє признання діяльності Управи.

Голова Контрольної Комісії Лариса Гвоздулич сказала, що Контрольна Комісія докладно перевірила фінансову діяльність скарбника і скарбнички Української Інформаційної Служби, також завідувача Bingo і знайшла все у належному порядку. Контрольна Комісія дає велике признання відповідальним за фінансові справи Фундації, а також голові Марії Підкович за їх добровільну жертвенну працю.

2 - Перший ряд зліва направо: Є. Мельничук, Є. Шелестинська, Б. Мельничук, голова Фундації ім. О. Ольжича в Канаді М. Підкович, О. Свистун, О. Ковальська.Відтак голова Номінаційної Комісії Богдан Мельничук запропонував склад Управи на 2014 р. Голова – Марія Підкович. Також вибрано інших членів Управи на 2014 рік. Присутні схвально прийняли запропонований склад нової Управи.

Новообрана голова Марія Підкович подякувала за довіру, сказала, що є горда та щаслива, і що дякує Богові за те, що може служити українській справі, українському народові.

Ще одна дуже важлива подія відбулася під час Річних Зборів – вручення нагород учасникам Третього Літературного Конкурсу. Гарне, повчальне слово до молоді про значення, підготовку до конкурсу сказала голова жюрі п. Наталія Ємець. Переможцями у цьогорічному конкурсі стали: Христина Пакіш, Богдан Ляшенко, Дмитро Передельчук і Моніка Весоловська.

А ще – 28 березня 2014 р. відбувся конкурс декламацій віршів Тараса Шевченка з нагоди 200-ліття з дня його народження. Конкурс організувала Рідна Школа Філії УНО Торонто-Захід. Спонсором конкурсу є Фундація ім. О. Ольжича.

Фундація ім. О. Ольжича в Канаді вносить вагомий вклад у діяльність, а головне – у збереження своєї ідентичності, розвитку української громади тут, на поселенні, і в Україні.

Заохочуємо усіх ставати членами Фундації, приєднуватися до нас, щоб ми могли ще більш успішно працювати для українських справ – як у Канаді, так і в Україні.


Євгенія МельничукPHOTOS

1 - Зліва направо: голова Фундації ім. О. Ольжича в Канаді Марія Підкович, Надія Баб’юк, Богдан Ляшенко, Наталія Ємець, Христина Пакіш

2 - Перший ряд зліва направо: Є. Мельничук, Є. Шелестинська, Б. Мельничук, голова Фундації ім. О. Ольжича в Канаді М. Підкович, О. Свистун, О. Ковальська.

Другий ряд зліва направо: Р. Шелестинський, Н. Баб’юк, О. Андрущенко, В. Сидоренко, Л. Гвоздулич


Управа Фундації ім. Олега Ольжича на 2014 рік:


Марія Підкович – голова; Михайло Ромах – колишній голова; Богдан Мельничук – заступник голови; Оля Свистун – секретар (кореспонденція), фінанси, референт тижневика “Українське Слово”; Олена Андрущенко – скарбник; Євгенія Мельничук – протокольна секретарка.


Члени Управи:

Іван Шлапак; Роман Шелестинський; Іван Стельмащук (Монреаль); Ярослава Хохлач (Монреаль); Євгенія Шелестинська – референтка господарської частини; Рома Дольницька – референтка телефонічної служби; Богдан Соя; Юрій Маречко; Надя Баб’юк – пресова референтка.


Контрольна Комісія:

Олександра Ковальська; Лариса Гвоздулич; Віра Сидоренко.


Номінаційна Комісія:

Богдан Мельничук; Євгенія Шелестинська; Іван Шлапак.