Невмируще Шевченкове слово

устами українців Монреалю

Присутні на концерті з нагоди 200-річчя з дня народження Т. ШевченкаНепереможного борця, непе-ревершеного митця, майстра слова та пера Тараса Шеченка достойно вшанувала українська громада у Монреалі 9 березня 2014 р. Ось уже більше 70 років поспіль Монреальський Відділ Конгресу Українців Канади бере на себе ініціативу підготовки концерту, приуроченого світлій пам’яті Кобзаря. Цьогорічний концерт з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, організований активістами КУК, став справжньою подією для тих, у кому палає вогонь любові до України. Дзвеніло Тарасове слово у піснях, гучно лунало в уривках поем, переймало дух у віршах і проймало душу вічною актуальністю та глибоким змістом. Завдяки майстерності виконавців глядач відкривав для себе все нові грані творчості цього геніального поета, митця, громадського та політичного діяча. На вдало прикрашеній сцені Дому Української Молоді красувалась змонтована постать Тараса Шевченка, ніби він тут, сьогодні і зараз, присутній із нами й переживає за долю України та закликає нас: “Борітеся – поборете!”

У час вшанування Великого Кобзаря нотка суму та тривоги звучала у кожному виконанні творів Шевченка. Проведений концерт знову об`єднав канадських українців різних поколінь та генерацій. Разом захоплювались талантом наших діточок, разом затамовували подих від бриніння струн такої до болю рідної бандури, разом сумували за втратою незаперечних героїв Небесної Сотні під виконання пісні “Пливе кача”, разом, крізь сльози, сміялися з уривку комедії “Сон”, разом підспівували хорові “Відлуння”, разом... Ми – разом! Ми – нація! І нехай ми далеко від України, але нестримна любов до нашої держави об`єднує нас споконвіків, і особливо тепер, коли нам боляче й тривожно за долю України.

Особливо доречним був виступ голови Світового Конгресу Українців, адв. Евгена Чолія. Його мудрий заклик, запозичений у Шевченка, до боротьби за рідний край, до відстояння цілісності України та підбадьорюючі слова про те, що “з нами Бог”, додали оптимізму і впевненості у неминучості перемоги. Інформативною та зворушливою була головна доповідь пані Надії Олійник. Кожного присутнього у залі проймало почуття гордості за Україну, за український талант, за нашу багату і таку автентичну культуру, за розмаїту вишивку і за внутрішнє багатство. Звучали пісні та вірші, і час зупинявся – чи то заслухавшись ніжною мелодією, чи замилувавшись красою українки...

Особливу подяку я хотіла б висловити організаторам концерту – за вашу нелегку, але таку плідну працю. Зважаючи на те, що ми живемо в еміграції, важко уявити, скільки праці вкладено в організацію тригодинного українського концерту. Великих зусиль та незліченних годин роботи для великої справи не пошкодувала голова культурно-освітнього комітету при КУК пані Богданна Клецор-Гаврилюк. Власне, завдяки її плідній співпраці з головою Монреальського Відділу КУК пані Зорянною Гриценко-Луговою та іншими активними членами організації нам і пощастило насолодитися прекрасним.

Спасибі усім виконавцям за чудову участь, спасибі Богові за ваші таланти! Дякую кожному, хто хоча б якимсь чином долучився до організації концерту. Адже ваш труд – це великий вклад у розвиток української культури, у збереження українських цінностей, а особливо у виховання підростаючого покоління, яке і стане носієм вікових надбань. Ваша праця – безцінна, ваші зусилля – дорожчі від золота, серця ваші – гарячі, а душі – збагачені добром.


Христина Ластовецька

Монреаль


PHOTO

Присутні на концерті з нагоди 200-річчя з дня народження Т. Шевченка