Виставка Товариства Українських Колекціонерів

Оксана Бризгун-Соколик

------------------------

Товариство Українських Колекціонерів (Торонто) представило нам свою щорічну чергову виставку, яка відбулася у приміщенні Суспільної Служби в Торонто.

Виставка була дуже цікава, члени Товариства зробили нам приємну несподіванку. В цьому році святкуємо 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка, і на виставці були виставлені дві рамки (одна рамка – 16 сторінок/експонатів) надзвичайно цікавих матеріалів про Шевченка і людей, з якими, де і при яких нагодах він зустрічався! Не забули колекціонери і про 100-ліття з дня народження мистця-торонтонця, відомого по цілому світі, Мирона Левицького. Його екслібриси, картки і подібне були чудовою згадкою про цього незвичайного мистця.

Також пам’ятали про 100-ліття з дня народження канадського сенатора Павла Юзика. Хоч Канадська держава не зуміла відзначити “батька багатокультурності”, наше Товариство замовило в Канадської пошти і видало марку з його зображенням, а першо-днівки можна було набути на виставці. Канадська пошта приготувала печатку для першоднівки, де в центрі є роки народження і смерті П. Юзика та його підпис. День перед виставкою сенаторка Рейнел Андрейчук і міністр Джейсон Кенні презентували цю марку в Парламенті Канади в Оттаві у присутності доньок сенатора Юзика і представника Товариства.

Новою і цікавою також була рамка про політиків Канади українського походження. З великим зацікавленням всі оглядали дві рамки, присвячені 70-літтю створення Української Дивізії.

Тож, крім традиційних збірок грошей, марок і под., глядачі мали нагоду побачити чимало нового, а шкільна молодь, яка була на виставці, навчитися багато та краще зрозуміти нашу історію.

Кілька тижнів пізніше відбувся в Торонто XXIV Трирічний Конгрес Українців Канади (КУК), і організатори запросили виставити у себе дві рамки про сенатора Юзика.

Товариство робить добру роботу, а ті, що відвідують виставки, справді з них користають!