НАВКОЛО СВІТУ

У Чикаго на Святого Патріка і річка зелена

Тоді як у деяких містах на День Святого Патрика пропонують зелене пиво або рогалики, Чикаго стає на одну сходинку вище. 17 березня в Чикаго поновилася традиція, згідно з якою річку перетворили на смарагдову течію. І хоча формула складників, які використовуються для забарвлення річки в зелений колір, до цих пір зберігається у таємниці, на цю знаменну подію цього року зібралися сотні тисяч людей. Не стала перешкодою навіть низька температура.

Ідея фарбувати річку Чикаго в зелений колір спочатку виникла випадково, коли група сантехніків у 1962 році використовувала фарбник флуоресцент для відстежування незаконних речовин, які забруднюють річки. Служба охорони навколишнього середовища США забороняє використання флуоресцентів для цієї мети, оскільки було доведено, що він завдає шкоди річці. Втім, у даний час стверджується, що формула складників є повністю безпечною і не завдає шкоди живим організмам.


Дівчина бачить світ догори ногами

28-річна Бояна Данилович, уродженка сербського міста Ужич, страждає від дивного синдрому, який ставить і вчених, і лікарів у глухий кут. Молода економістка бачить все догори ногами.

Експерти з Гарвардського Університету і Массачусетського Інституту Технологій, які перевіряли дівчину, стверджують, що у неї рідкісний мозковий синдром під назвою “феномен просторової орієнтації”. Це означає, що хоч її очі і бачать як треба, мозок фіксує все догори ногами. Незважаючи на те, що схожі випадки вже зустрічалися у медичній практиці, розлад Бояни є по-своєму унікальним. У її житті все відбувалося догори дном. Навіть її поява на світ почалося з ніг, а не з голови. А коли вона почала повзати по підлозі, то робила це у зворотний бік. Та ж ситуація була і з ходою. Її матері довелося кинути роботу, щоб змусити доньку рухатися так, як звичайні люди.

Тепер, коли Бояні потрібно написати щось на папері, вона починає писати з нижнього правого кута аркуша і пише всі слова навпаки – з кінця в початок.

Я бачу все не так, як інші. Мені трохи складно орієнтуватися у просторі: не знаю, де ліво, а де право. У Бостоні, де я двічі була на різних дослідженнях, мене назвали “неврологічним феноменом” і сказали, що я, мабуть, одна така в усьому світі, – говорить Бояна. – Однак для мене мій стан є абсолютно нормальним. Адже я народилася з цим і тепер сприймаю світ тільки так. Я лише шкодую про те, що не зможу поки дозволити собі отримати водійські права”.


У Сингапурі добудовують унікальний парк розваг

У Сингапурі цього літа відкриється унікальний еко-парк розваг River Safari.

Наразі в парку працюють кілька зон, у тому числі та, де мешкають дві великі панди.

Усього в парку буде представлено 10 різних екосистем. Відвідувачі River Safari зможуть більше дізнатися про захист навколишнього середовища і здійснити плавання по знаменитих річках – Нілу, Янцзи, Міссіссіпі і Амазонці. У парку можна буде побачити тварин з усього світу – анаконду, морських корів, вугрів, єнотоподібних собак. За тваринами можна буде спостерігати не лише на землі, але й під водою.

Гостям парку запропонують також човнові прогулянки та інші водні розваги. Загальна площа парку River Safari складе 12 гектарів; будівництво ведеться протягом п’яти років. Очікується, що щорічно парк будуть відвідувати більш ніж 800 тисяч гостей.


По канату через Каньйон

Американський канатоходець Нік Валленда має намір у червні перетнути Великий Каньйон по канату без страхувальних пристроїв.

Перехід через Каньйон буде здійснений 23 червня, а транслюватиме його у прямому ефірі телеканал Discovery. Канат буде натягнутий на висоті 457 метрів, довжина маршруту поки що невідома.

За словами Валленди, він давно мріяв здійснити цей перехід, проте довгий час не міг отримати дозволу в індіанського племені навахо, на території якого розташована потрібна йому ділянка Каньйону.

Я з нетерпінням чекаю, коли зможу показати глядачам Каньйон таким, яким вони його ніколи не бачили”, – цитує канатоходця телеканал Fox News.

Зазначимо, що минулого року Нік Валленда перейшов по тросу Ніагарський водоспад. Тоді канатоходець здолав шлях завдовжки 550 метрів на висоті близько 60 метрів. У той раз Валленда також хотів пройти по канату без страхування. Однак телеканал ABC, який транслював його перехід, наполіг на страхувальному пристрої.