Рідне Шкільництво Дирекції УНО Канади

проводить чергову майстерню


Рідне Шкільництво Дирекції УНО КанадиДух українського козацького роду здатен перейти будь-які випробування часу і відгукнутися в серцях українців, навіть тих, хто вже поколіннями проживає за межами рідної землі. Саме з такими патріотичними намірами у важкий для нашої країни час збереження своєї єдності Комітет Рідного Шкільництва Дирекції УНО Канади разом з Філією УНО та Відділом ОУК у місті Віндзорі приклали чимало зусиль, щоб провести майстерню, яка 28 лютого 2014 року зібрала українців різного віку у Віндзорі для підвищення їхнього рівня рідної мови в якості заняття Українського Клубу “Вівторок”, який працює уже впродовж років при місцевій Філії УНО.

Одним із найважливіших аспектів у ході організації майстерні стало запрошення гостя і лектора вечора д-ра Юрія Шевчука. Внесок цієї людини в розвиток вивчення та викладання української мови поза межами України важко переоцінити. Д-р Шевчук отримав ступінь кандидата наук у Київському Національному Університеті ім. Тараса Шевченка і тепер є викладачем/лектором української мови та культури при кафедрі слов’янських мов у Колумбійському Університеті у Нью-Йорку. Пан Шевчук також керує Українським Кіномистецьким Клубом при університеті з 2004 року. Серед численних досягнень і публікацій доктора Шевчука – посібник Beginners Ukrainian with Interactive Online Workbook. Саме цьому виданню завдячує сама назва майстерні Рідної Школи: “Пізнаймо українську мову”. Навчання граматики за допомогою використання комунікативних вправ для студентів різних мовленнєвих рівнів.

2 - Організаційна група майстерні “Рідна Школа” (зліва направо): Іванна Німчук, Леся Зацерковна, Андрій Стебельський, лектор Юрій Шевчук, Оксана Левицька, Ірина ЯцківЦя подія, безумовно, не відбулася б без уже зазначених старань Комітету Рідного Шкільництва, учасників Українського Клубу “Вівторок” та місцевих Філії УНО і Відділу ОУК, члени яких люб’язно приймали гостей у своєму приміщенні та приголомшили досконалою організацією і працелюбством в ім’я українського. Для багатьох представників української громади Віндзора, які прийшли того вечора (їхня чисельність складала близько сорока учасників), майстерня стала поштовхом удосконалення своєї української ідентичності через збагачення рідної мови, до чого й закликала голова Комітету Оксана Левицька у своєму вступному слові. Після привіту голови Філії Юрія Зеленого слідував вступ самого Юрія Шевчука, в якому він коротко описав свою діяльність, і власне сама майстерня, що була побудована на одній із лекцій із вищезазначеного посібника. Учасники ж майстерні, які звичайно відвідують заняття української мови, котрі проводять інструктори Леся Зацерковна-Труппей та Андрій Стебельський при Українському Клубі “Вівторок” (Філія УНО Віндзор), відрізнялись як за віком, так і рівнем мови. Та, безперечно, успішний методичний підхід Ю. Шевчука, який чітко зображує структуру від простішого до складнішого, зробив майстерню однаково доступною для кожного учасника. Так, з використанням досить обмеженого лексичного запасу та базового граматичного арсеналу пан Шевчук продемонстрував та навчив присутніх, як можна подавати вагому інформацію у спілкуванні українською мовою. Можна сказати, що після майстерні кожен з учасників міг правильно представити себе та запитати про інших, коротко описати когось або щось, давати запитання щодо фаху співрозмовників та ознайомитись із поширеними українськими іменами. Про успіх майстерні і про чудову роботу лектора також свідчить попит самих підручників, всі з яких були придбані учасниками події вже під час перерви.

3 - Під час заняття майстерні за книжкою Ю. Шевчука Beginner’s UkrainianОскільки Юрій Шевчук веде плідну науково-дослідницьку та викладацьку роботу в галузі українського кінематографу, куль-мінацією майстерні став показ невимовно торкаючого фільму “Живі” режисера Сергія Буковського 2008 року. Без сумніву, фільм не залишив нікого з учасників байдужим до подій під час трагедії Голодомору, що також тісно пов’язується з низкою піднесень та зрушень, які в той час траплялись у світі. Кожен із глядачів, напевне, оцінив режисерську майстерність структури самого фільму: дві сюжетні лінії – описання власного досвіду трегедії з перших уст очевидців та історія британського журналіста Гарета Джонса, який свідчив про трагедію у західні держави, але чиї свідчення були абсолютно проіґноровані. Фільм, безперечно, збагатив уявлення присутніх віндзорців про українську історію та культуру (більшість з яких вже ознайомлені з трагедією Голодомору з дитинства) не тільки підтвердженнями з уст очевидців, але і світлим своєрідним українським гумором та багатовіковим фольклором. Сам фільм закінчився коротким обговоренням, де учасники могли ставити питання, на які пан Шевчук давав вичерпні відповіді.

4 - Вітальне слово учасникам від Дирекції УНО Канади: голова Комітету Рідного Шкільництва Оксана ЛевицькаЗаключні слова майстерні були висловлені в честь подяки обом сторонам, як від імені голови Філії УНО Віндзор Юрія Зеленого, так і організаторів майстерні Оксани Левицької та Лесі Зацерковної-Труппей, і, звичайно ж, самого лектора Юрія Шевчука. Важливо відзначити, що проведення події було б неможливим без чималих зусиль членів організаційного комітету: Уляни Підзамецької, Євгенії Петрової, Ірини Яцків та Оксани Левицької. Також щира подяка висловлюється спонсорам, які надали засоби для проведення майстерні: Фундації УНО, Українській Кредитовій Спілці, Філії УНО Віндзор, Відділу ОУК Віндзор, Фундації ім. О. Ольжича та Світовій Федерації Українських Жіночих Організацій.

Власне, проведення майстерні такого типу – це саме той випадок, коли результати виправдали методи. Наполеглива праця обох сторін на благо української громади дала чималий поштовх патріотизму та бажання до нових звершень численним українцям, що є зовсім нелегкою справою поза межами нашої держави.


Член Комітету Рідного Шкільництва Дирекції УНО Канади

Ірина Яцків5 - Відкриття майстерні: голова Філії УНО Віндзор Юрій ЗеленийPHOTO

1 - Д-р Юрій Шевчук проводить заняття

2 - Організаційна група майстерні “Рідна Школа” (зліва направо): Іванна Німчук, Леся Зацерковна, Андрій Стебельський, лектор Юрій Шевчук, Оксана Левицька, Ірина Яцків

3 - Під час заняття майстерні за книжкою Ю. Шевчука Beginners Ukrainian

4 - Вітальне слово учасникам від Дирекції УНО Канади: голова Комітету Рідного Шкільництва Оксана Левицька

5 - Відкриття майстерні: голова Філії УНО Віндзор Юрій Зелений