Мистець Воронюк порадував своєю творчістю


Галина Костюк


Володимир Воронюк (стоїть п’ятий зліва) з мистцями Торонто під час персональної виставки в КУМФ 10 лютого 2013 р.Володимир Воронюк народився на Вінниччині, а мистецьку освіту здобув на Буковині та в Одесі. Таким чином у його житті і творчості образ України проявляється з дуже різних перспектив – Поділля і Карпати, Крим і Буковина постають на його полотнах у всьому багатстві, розмаїтті українських пейзажів. Численні подорожі довкола світу та виставки у різних куточках планети також знайшли свій шлях у живописі художника – флоридський пейзаж наочно демонструє, що В. Воронюк так само вільно почувається під пальмами, як і під буками.

Дві техніки домінують у творчості В. Воронюка – олія та акварель, і обидві художник опанував майстерно. Він тяжіє до відтворення не так образу в усіх деталях, як радше до свого враження про образ, його відчуття, емоційного проникнення у суть зображення. Живопис В. Воронюка естетично пов’язаний з модерними течіями європейського та українського мистецтва початку ХХ століття. На виставці у галереї КУМФ були представлені собори і фортеці, гірські та морські пейзажі, натюрморти, гуцульський Вертеп – інтерес художника до людей, яких він зустрів, міст і сіл, куди його закинула доля, є глибоким, враження від побаченого і пізнаного – незабутні. Радість від зустрічі з добре знаними місцями відчули глядачі на виставці, особливо буковинці. Хотинська фортеця, майстерно освітлена згори, неначе скупана в сонці; собор у Чернівцях, який щонеділі відвідує моя мати; мости, двори, будівлі і приміські хати – вся Буковина охоплена пильним оком і вправним пензлем майстра. В. Воронюк, виписуючи добре знані і дещо призабуті місця, надає їм універсальності, встановлює певну дистанцію між ними і глядачами, ту відстань, з якої краще видно. Глибина сприйняття художником оточення позначається як в енергійних мазках пензля, так і в чистих, світлих, яскравих кольорах. На перший погляд хаотичні мазки збираються у композицію, чітко продуману і побудовану так, що зображений об’єкт постає у найкращій перспективі. Палітра художника багата, світло домінує над тінню як в олійних полотнах, так і в акварелях. Він трактує свої образи узагальнено, даючи нагоду глядачам долучитися до процесу творення, осмислення, суголосного переживання.

Великий успіх також мав і майстер-клас, проведений В. Воронюком у галереї КУМФ з ініціативи директора Марії Антонів. Створені з натури портрети засвідчили майстерність художника в імпровізації, вміння працювати в оточенні захоплених глядачів.

Виставка В. Воронюка, зустрічі з художником, дискусії про мистецтво, подорожі стали яскравими сторінками у творчому житті торонтонців.



PHOTO

Володимир Воронюк (стоїть п’ятий зліва) з мистцями Торонто під час персональної виставки в КУМФ 10 лютого 2013 р.