Літературний конкурс Фундації ім. О. Ольжича в Канаді

Протягом минулого 2011 року Фундація ім. О. Ольжича проводила літературний конкурс серед підлітків та юнацтва – учнів щоденних і суботніх українських шкіл – на тему України та українства. Юним конкурсантам було запропоновано на вибір дві теми: 1. “120 років поселення українців у Канаді”; 2. “20 років відзначення Незалежності Української держави”. Обидві теми – актуальні й цікаві. Про те, хто брав участь у літературному конкурсі та якими виявились його результати, і йшла мова під час зустрічі членів Фундації ім. Олега Ольжича та учасників-конкурсантів, що відбулася у неділю, 26 лютого 2012 р. у Громадському Центрі УНО на Еванс. Слід також згадати, що членами жюрі літературного конкурсу були довголітні та активні члени УНО і БО, Фундації ім. О. Ольжича та багатьох інших громадських українських організацій: мґр. Михайло Ромах, мґр. Андрій Григорович, Євгенія Мельничук та Надія Баб’юк. 

1 - Сидять зліва направо: учасниці літературного конкурсу Олександра Матвієнко, Катерина Бандура, Квітка Цап та Моніка Веселовська. Стоять зліва направо: члени жюрі Євгенія Мельничук, Андрій Григорович, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, Надія Баб’юкЗасідання відкрила голова Фундації ім. О. Ольжича в Канаді Марія Підкович, яка щиро привітала учасників і присутніх гостей. Вона коротко розповіла про історію виникнення Фундації, котра започаткувала свою діяльність 25 серпня 1988 року і з самого початку була зареєстрована як харитативна організація. М. Підкович пригадала присутнім про завдання, які поставила перед собою Фундація більш ніж два десятки років тому і які залишаються актуальними й донині. Суть цих завдань полягає у підтримці громадської діяльності українців та українських організацій і установ за кордоном та в Україні; збереженні мови, культури, звичаїв і традицій; вшануванні пам’яті українських історичних постатей; сприянні демократичному, економічному та соціальному розвитку незалежної України.   

“Без сумніву, ми повинні дбати про нашу ідентичність і в разі потреби боронити нашу правду в Канаді. Але ми як частина українського народу мусимо також дбати про справи, що відбуваються на теперішній момент в Україні, і морально та фінансово підтримувати діяльність Фундації ім. О. Ольжича в Києві”, – сказала М. Підкович.       

Цікаво та інформативно підготувала слово про Олега Ольжича активна членкиня Крайової Управи Організації Українок Канади Євгенія Мельничук. Олег Ольжич більш відомий громадському загалові як один із найактивніших організаторів і провідників Організації Українських Націоналістів. Професійною ж ка-
р’єрою О. Ольжич обрав археологію. Це було найбільшим захопленням його життя. Окрім проведення археологічних розкопок на теренах Європи, О. Ольжич успішно захистив докторську дисертацію під назвою: “Неолітична мальована кераміка Галичини” і викладав як професор археології у багатьох університетах Європи та Сполучених Штатів. “Культура мальованої кераміки України – це, без сумніву, одне з блискучих явищ Європейського неоліту”, – писав О. Ольжич. У виступ про багатогранну зацікавленість О. Ольжича як археолога та суспільно-політичного діяча Є. Мельничук та Н. Баб’юк уміло вплели уривки з його поезії, які під час їх виступу зачитали учасники-переможці конкурсу: Олександра Матвієнко, Катерина Бандура, Квітка Цап та Моніка Веселовська.

2 - Tріо бандуристок з ансамблю “Золоті струни”: Оленa Гриньків, Надія Полянська та  Андріана ТузПрисутні з великою приємністю мали нагоду прослухати виступ тріо бандуристок з ансамблю “Золоті струни”, яким уже більше 10 років вміло керує невтомний диригент та справжній педагог – Віра Зелінська. У майстерному виконанні Андріани Туз, Олени Гриньків та Надії Полянської прозвучало три пісні: “Тополина земля”, “Криниця” та “Ой у полі три криниці”, що заробили заслужені оплески вдячних слухачів.

Після цього відбулося нагородження переможців конкурсу.                                                         

1-ше місце у категорії від 13 до 15 років та грошову винагороду в розмірі $350.00 за твір на тему “20 років відзначення Незалежності Української держави” виборола Олександра Матвієнко (школа УНО Торонто-Захід);

2-ге місце у цій же віковій категорії та грошову винагороду в розмірі $250.00 отримала Катерина Бандура (школа Цьопи Паліїв);

3-тє місце у цій же категорії та винагороду $150 було вручено Квітці Цап (школа Цьопи Паліїв).

Моніка Веселовська (школа Св. Миколая) обрала темою свого твору “120 років поселення українців у Канаді”. Вона детально і вміло описала всі ті заслуги та звершення, що їх добилися за період 120 років “селяни в овечих шкурах” своєю наполегливою і тривалою працею у всіх ділянках громадського, економічного та суспільно-політичного життя Канади. Моніка Веселовська була нагороджена 1-ою премією в розмірі $500.00 у категорії від 16 до 18 років.             

Присутні з великою приємністю і щемом у серці, бо йшлося про далеке й рідне – Батьківщину Україну, прослухали уривки з творів конкурсантів у їх авторському читанні.       

На закінчення слово взяв заступник голови Фундації ім. О. Ольжича у Канаді Богдан Мельничук. Звертаючись до переможців конкурсу, він, зокрема, сказав: “У своїх працях про рідну землю ви так гарно змалювали її красу, так щиро пишете про свою любов до неї. Все це дає надію, що і в майбутньому ви також про неї не забудете, а зумієте поєднати повагу і віддану працю для Канади з почуттям єдності зі своєю першою Батьківщиною – Україною і в міру сил і можливостей будете їй допомагати”.

По закінченні заходу Євгенія Шелестинська, член Управи Фундації ім. О. Ольжича, запросила учасників конкурсу та гостей до кави і солодкого столу. 

 

Надія Баб’юк

    

Світлини Івана Підковича

PHOTOS

1 - Сидять зліва направо: учасниці літературного конкурсу Олександра Матвієнко, Катерина Бандура, Квітка Цап та Моніка Веселовська. Стоять зліва направо: члени жюрі Євгенія Мельничук, Андрій Григорович, голова Фундації ім. О. Ольжича Марія Підкович, Надія Баб’юк

2 - Tріо бандуристок з ансамблю “Золоті струни”: Оленa Гриньків, Надія Полянська та  Андріана Туз