Навколо світу

Населення Землі складе

більше 7 млрд. осіб

Чисельність населення Землі складе на початок 2014 року 7 млрд. 137 млн. 577 тис. 750 осіб. З таким прогнозом виступило Бюро перепису США.

Порівняно з минулим Новим роком збільшення складе 77 млн. 630 тис. 563 особи, або 1,1%.

Найбільший приріст за вказаний період забезпечила Індія – 15,6 млн. осіб. Вона випередила Китай, Нігерію, Пакистан та Ефіопію.

Рубіж у 7 млрд. був пройдений у 2012 році. А до 2025 року населення планети, як очікується, досягне 8 млрд. чоловік.

Що стосується США, то згідно із прогнозом фахівців чисельність населення країни зросте до 317 млн. 297 тис. 938 чоловік, що на 2 млн. 218 тис. 622 особи більше порівняно з минулим Новим роком. Збільшення складе 0,7%.

Як прогнозує Фонд ООН в галузі народонаселення (ЮНФПА), чисельність населення Росії, Білорусі, Болгарії, Куби, Румунії та України до середини століття скоротиться на 15%.

Нинішні провідники за чисельністю населення – Китай та Індія – зрівняються до 2028 року, коли в обох країнах будe проживати близько 1,45 млрд. осіб. Після цього число громадян КНР почне падати, а Індії – продовжить зростати.

За розрахунками ЮНФПА, у найближчі десятиліття збережеться тенденція до старіння населення Землі. Число жителів старше 60 років до 2100 року потроїться і складе близько 3 млрд. осіб.У Тернополі виготовили восьмиметрового дідуха

У Тернополі у приміщенні обласного драмтеатру встановлено 8-метрового дідуха.

Як розповів ініціатор встановлення дідуха, народний майстер України, керівник гуртків обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ярослав Осадца, в цілому для виготовлення дідуха було використано 8 тис. 760 колосків різних злакових культур: пшениці, ячменю, жита, вівса. Вершина дідуха прикрашена солом’яними ангелами.

Виготовляли дідуха учні спільно з викладачами. Його вага становить понад 100 кг.

Кожна частина дідуха має своє значення. Його чотири яруси символізують пори року. Вони, у свою чергу, поділяються на частини, які символізують місяці, тижні і дні. Причому, у нашого дідуха ми окремо виділили вихідні дні”, – розповів пан Осадца.

Простоїть дідух у драмтеатрі до 19 січня. Його встановили у фойє, де також стоїть ялинка, біля якої проводять новорічні ранки для дітей. Подивитися на дідуха зможуть усі охочі.


На Кубі дозволили вільно купувати автомобілі

Вперше після революції жителі Куби зможуть вільно купувати автомобілі. Раніше для цього був потрібен спеціальний дозвіл від уряду.

Незважаючи на пом’якшення правил, купити автомобіль вдасться небагатьом: уряд, який зберіг за собою монополію на продаж автомобілів, встановив на них дуже високі ціни.

В одному із салонів новий Peugeot 508 продавався за 260 тисяч доларів, тобто у вісім разів дорожче середньої ціни. При цьому більшість жителів Куби заробляють близько 20 доларів у місяць.

Поки дозвіл на купівлю автомобіля видавав уряд, цим привілеєм наділялися, в основному, високопоставлені чиновники, артисти і спортсмени.

Кубинська влада вже оголосила, що гроші, отримані з продажу автомобілів, будуть спрямовані на оновлення системи громадського транспорту.