ЗВЕРНЕННЯ

випускників Канадсько-Української Парламентської Програми на підтримку Відкритого листа

президента Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” С. М. Квіта

щодо курсу освітньої політики міністра освіти та науки України Д. М. Табачника

Президентові України В. Ф. Януковичу

 Шановний пане Президенте!

Підтримуючи позицію керівництва Києво-Могилянської Академії, вважаємо проект Закону України “Про вищу освіту” спрямованим радше на гальмування розвитку, аніж системне реформування освітньої галузі України. Переконані – даний проект Закону, розміщений для громадського обговорення на інтернет-сторінці очолюваного Дмитром Табачником міністерства, суперечить європейським стандартам вищої освіти.

Для нас є очевидним, що Києво-Могилянська Академія дотримується згадуваних стандартів з метою постійного підвищення якості навчального процесу. Цей університет завжди стояв на сторожі виховання конкурентоспроможних кадрів, чий освітньо-професійний рівень після закінчення навчання відповідатиме викликам доби. Саме для цього і необхідна реальна, а не декларативна автономія університету. Вказаний проект Закону реальну автономію не забезпечує. Більше того, проект встановлює низку штучних обмежень, які суперечать його ж меті – забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих кадрах. Яскравий приклад – обмеження щодо мінімальної кількості студентів, які повинні навчатись за денною формою навчання. В одному з найбільш поважних рейтингів університетів Times Higher Education серед 50 найкращих у світі університетів 8 мають менш ніж 10,000 студентів, а три з них (California Institute of Technology, Ecole Normale Superieure, Ecole Polytechnique) мають навіть менше студентів, ніж НаУКМА!

Сповідування західних стан-дартів вищої освіти сприятливе подальшому розвиткові України, що не може не усвідомлювати керівництво нашої держави. На цей шлях уже стали університети низки пострадянських країн: Росії, Грузії, Вірменії... Зокрема, Московський Державний Університет імені М. В. Ломоносова підтримує курс глобалізації стандартів освіти, долучившись до Болонської програми як одна зі сторін європейських об’єднань університетів. Сьогодні цей університет входить у найпрестижніші світові рейтинги за рівнем якості освіти.

Звертаємося до Вас із проханням враховувати зауваження, висловлені керівництвом Києво-Могилянської Академії, та сприяти напрацюванню якісно нового проекту Закону про вищу освіту, спрямованого на розвиток, а не деградацію науки та освіти в нашій державі. При цьому вважаємо необхідним створити відповідну платформу для реального громадського обговорення нового законопроекту, до якого, переконані, долучилися б, окрім освітян, студентів та громадських організацій, також випускники Канадсько-Української Парламентської Програми та осередки українців за кордоном.

З повагою,
Юрій Кушнір,
президент Асоціації випускників КУПП