Навколо Світу

Армстронг на Місяці

Ніл Армстронг – перша людина, що побувала на Місяці, пояснив, чому він і його компаньйон по місії Аполлон-11 Базз Олдрін вивчили дуже невелику ділянку місячної поверхні.

Як йдеться в листі Армстронга редактору сайту National Public Radio у відповідь на опубліковану на сайті колонку, на освітленій стороні Місяця дуже спекотно (близько 93 градусів Цельсія), і в NASA побоювалися, що астронавти можуть перегрітися, тому що було незрозуміло, наскільки ефективною виявиться система охолодження скафандрів. За часів місячних місій скафандри охолоджувалися за допомогою циркуляції води, загальний обсяг якої був дуже невеликий.   

У результаті в NASA було вирішено, що тривалість прогулянки не повинна перевищувати 2 годин 45 хвилин. За цей час віддалитися від посадкового модуля на істотну відстань було неможливо, і, крім того, Армстронг і Олдрін повинні були виконати на Місяці ряд експериментів і зняти їх на стаціонарну камеру. 

Американський журналіст Роберт Крулвіч вивчив карту пересувань Армстронга і Олдріна по Місяцю, опубліковану NASA, і наклав її на проекцію стандартного футбольного поля. Як підрахував Крулвіч, у цілому астронавти досліджували не більше 82 метрів поверхні Місяця. Наступного дня після публікації замітки Ніл Армстронг надіслав лист, в якому пояснив, чому перша місячна прогулянка була не дуже масштабною.

Американські місячні місії проходили на супутнику Землі з 1969 по 1972 роки, і відтоді люди не були на Місяці.

Нагадає-мо, в минулому році в інтернеті з’явилися знімки місячної поверхні, зроблені орбітальним місячним зондом Lunar Orbiter III з 1966 по 1967 роки.

На місці Єгипту було озеро

Група американських учених з Національного музею авіації та космонавтики при Смітсонівському Інституті у Вашингтоні дійшла висновку, що на місці сучасного Єгипту знаходилося озеро протяжністю 350 кілометрів і площею 68 тисяч квадратних кілометрів.

Озеро з’явилося близько 250 тисяч років тому у регіоні під назвою Tushka, недалеко від долини Нілу. Висновки дослідників підтверджують і знайдені скам’янілості риб.

Як припускають самі вчені, основною причиною зникнення озера стало скорочення припливу води з Нілу. Правда, є і ще одна версія: можливо, що озеро формувалося і за рахунок льодовиків довколишніх гір і джерел.

Ялинка за 11 млн. доларів

В одному з готелів Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) поставили новорічну ялинку вартістю 11 мільйонів доларів.13-метрова красуня стоїть у голі готелю. Вона прикрашена золотом, сріблом та гірляндами. Крім того, ялинка обвішана дорогими годинниками й прикрасами. Її прикрашає 181 дорогоцінний камінь, зокрема діаманти, сапфіри та перлини.“Вартість самого дерева близько 10 тисяч доларів, але прикраси на ній підвищують її ціну”, – пояснив директор готелю Emirates Palace Ханс Ольбретц. За його словами, таким чином власники хотіли потрапити з ялинкою до Книги рекордів Гіннесса. Він додав, що, незважаючи на те, що ОАЕ є ісламською державою, там не заборонені й такі християнські свята, як Різдво. “Це дуже ліберальна країна. У туристів є право відзначити Різдво”, – сказав Ольбретц. Тижневий відпочинок у семизірковому готелі Emirates Palace коштує 1,1 мільйона доларів. У травні цього року в готелі встановили автомат, в якому можна купити злиток золота.