Delegation from Ukraine visited Serbia

Делегація з України відвідала наші громади в Сербії

 

   У четвер 11-го та п`ятницю 12-го вересня у Сербії і Чорногорії перебувала висока Урядова делегація з України очолювана паном Генадієм Москалем, головою Державного комітету України у справах національностей і міграції, у складі якої були ще панови Андрій Попок, начальник Правління з питань української діаспори та міжнародних відносин Державного комітету та пан Сергій Василенко начальник Правління Державного комітету. Делегація з України протягом минулого тижня відвідала також українські громади у Хорватії та Боснії і Герцеговині.


   У Белграді делегацію з України, яка складалася також із завідуючого у справах  посольства України пана Iгоря Логінова та другого секретаря Петра Бешти за присутністю голів Української Національної Ради та Русинської, прийняв міністр прав людини та національних меншин др.Расим Ляїч, коли під час розмови після ознайомлення з позитивними законними підгрунтями обох країн у сфері захисту прав національних меншин, підписаними внутрішніми документами та міжнародними угодами, було підкреслено, що українська громада потребує інституціоналізацію своїх законами підтверджених прав як то справа у інших меншинах, потребує того, що не було вирішено протягом десятиліть проживання а саме у галузях інформування – оформлення Редакціїй передач українскою мовою, бюджетне профінансування малого відповідно штатно забезпеченим українським видавництвом, входженням до бюджетних коштів і продовження проведення Літніх шкіл україністики “Просвіта”, потім згадане і бажання української громади за посередництвом Української національної ради встановити один Фестиваль української культури. Першою зустріччю делегації з України у Новому Саді була із секретарем Секретаріяту правління, регламенти та права національних меншин др.Тамашом Корхецом де обмінено інформації про стан справ національних меншин у обох країнах. Українська діаспора живе у понад 156 країн світу, за неофіційними підрахунками українців поза межами України живе коло 26 мільйонів, є діаспори які матеріальної допомоги не потребують але більшість української діаспори потребує основну необхідну допомогу у збереженні національної самобутності, і делегація з України запевнила, що усіма силами та авторитетом Міністерства та Уряду України буде сприяти допомогти українцям, як то у літературі, організуванні Літніх шкіл україністики, навчанні в Україні студентам без огляду на напрямок бажання, організуванні прийому та відсиланні ансамблів з нашої країни та посиланні ансамблів з України сюди, коротше сказати усі галузі та сфери є відкритими для співпраці, що було підтверджено і під час зустрічі делегації з України із членами президії Української національної ради першого дня перебування делегації. Констатовано, що і у рамках Урядової програми Закордонне українство до 2005 року передбачено всіляк допомагати діаспорі, що дає підгрунтя що обіцянки будуть і виконані за запропонованими проектами.


   Відбулися окремо і зустрічі із членами Української національної ради та Русинської національної ради . Висунено низку питань, а в зустрічі з Українською радою виділено велике зацікавлення делегації щодо інформації про дійсний стан і положення громади. Констатовано, що усі можливі, а переконують що вони є великими, зусилля будуть задіяні щоб допомогти українцям. З боку делегації України констатовано, що ті русини, які вважають себе українцями, будуть поважані з боку України як українська діаспора.






   Делегація з України зустрілася у Новому Саді із громадою, провелася розмова питань та відповідей, а в урочистій частині вручено відзнаки за вагомий внесок у консолідації світового українства голові Української національної ради Василеві Дацишину, пані Марії Сакач, голові Союзу русинів і українців, та отцю Роману Мизю пароху новосадському.


   Високоповажна делегація з України зустрілася також з українською громадою у Сремській Митровиці, з членами Товариства Коломийка, які з весни відновили свою діяльність, висловлено бажання і відкриття українського класу для дітей та молоді у школі, де б вивчалася мова та елементи національної культури, висловлено прохання щоб допомогти з боку України щодо діяльності Товариства, у придбанні костюмів, інструментів, що відповідно буде і виконано – обіцяно з боку української делегації.


   Делегацію прийнято і у Кулі у Культурно-мистецькому товаристві імені Івана Сенюка, де презентовано діяльність Товариства, розказано про історіят, а делегація з України, як і всюди передала цінні дарунки, книжки, карти України, вироби народного мистецтва. З причин змін програми протоколу в останню  мить, передбачена зустріч із мером общини Кула не відбулася, але делегацію з України прийняла заступниця голови Виконавчої ради. Коли говоримо про Кульське товариство імені Івана Сенюка, то додамо, що старша співацька група товариства, перед делегацією виконала пару українських народних пісень що викликало певне задоволення у присутніх.


   У п`ятницю Урядова делегація з України відвідала м. Вербас, Культурно-просвітнє товариство Карпати, де була зібрана громада, представники Товариства Карпати, Філії Товариства Просвіта, презентовано діяльність товариств, висловлено готовність української державни всіляк сприяти діяльності української діаспори, а конкретно Україна готова допомогти у частині фінансування одного будинку, котрого має намір придбати Товариство Карпати де також своє місце матимуть й інші організації. Велику честь справили своєю присутністю на зустрічі голова СО Вербас Мілан Станімірович та заступник СО  Вербас які привітали високих гостей з України.


                                 ІНФО СЛУЖБА ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА”
 

[Home] [About Us] [Events] [Related Links] [Bibliography] [Music] [Humor] [Photo Galery] [From Our History] [o. Stefan Pitka] [KOUKYU PICNIC 2003] [Burial of father Stefan] [Our Literature] [Late Rev. Dmytro Stefaniuk] [Delegation from Ukraine visited Serbia] [New Ekzarhat in Serbia]